AKTUALITY

Woody bude již po sedmé otcem!

Ve dnech 22. a 23.3. 2018 proběhlo další z Woodyho plánovaných krytí a to s Německou fenou JCh. Gretchen von der Auerbacher Höhe chovatelky a majitelky Stefanie Benner. Krytí proběhlo spontálně a rychle, očividně si oba padli do oka a já se konečně seznámila se Stefanií, z čehož jsme obě měly velikou radost. Krytí probíhalo oba dny v dopoledních hodinách, tudíž Pavel byl v práci a já sama s Woodym a dvěma dalšími zavřenými čtyřnohými magory. Největší strach jsem měla z komunikace, ale vše probíhalo v klidu a pohodě. Snad to bude šťastná sedmička.

Dnes je již jasný i výsledek našeho snažení. Březost Gretchen byla potvrzena ultrazvukem a tak se moc těšíme na hnědě i černě puntíkatá miminka, která by se měla narodit koncem května. Víme i přibližný odhad počtu miminek, ale maminka Gretchen chce ponechat nové majitele v napětí a také  utz není vždy úplně přesný, takže kolik miminek se narodí a zda holky či kluci, na to si budeme muset počkat.


Abychom neměli mnoho pozitivních a nadějných zpráv, máme i několik ne tak příjemných, ale tak to už chodí a takový je život.
V únoru proběhlo Woodyho 3tí krytí v ČR, konkrétně fenky Murphy's Law Raul. Šlo o 3tí krytí této fenky druhým psem a bohužel ani tentokrát nezabřezla. Jde o první fenku, která po krytí s Woodym nezabřezla, ale nezabřezla ani jednou s jiným psem. Mrzí nás to o to více, že krytí proběhlo naprosto ukázkově, přirozeně a rychle, doba svázání byla ukázková a rodokmen štěňat se nám jevil jako velmi velmi zajímavý. 

CACIB Chemnitz (DE) 8.4.2018
rozhodčí: Petra Rotch (DE) 

C.I.B. G' Rich Woody Genesis Dalmadami
tř. šampionů (5/5)
Velmi dobrý 4
V neděli 8.4. se Woody se svou výstavní tetou Markétou zúčastnil výstavy v Německém Chemnitzu. Naši němečtí přátelé nás sice dopředu varovali...a měli pravdu, ale stejně Woodyho předvedení nelitujeme, i když výstava neproběhla úplně tak, jak jsme si přáli. Ale i takový je život. Woody si podruhé ve své výstavní kariéře odnesl hodnocení Velmi dobrý, s pořadím 4. Získal krásnou kokardu, neboť v Německu se oceňují všichni 4 jedinci na pořadí. Za Woodym skončil druhý český zástupce v této třídě. Nejeli jsme sice vyloženě pro tituly, ale ukázat se potenciálním nevěstám v Německu, protože mnoho chovatelů nás oslovuje, zda bude Woody viděn i v jejich zemi, ale stejně nás ocenění kapku mrzí, pokud by si to člověk nepřiznal, tak by sám sobě lhal. Nechceme a nebudeme vyjíždět německý šampionát, je to pro nás opravdu trochu z ruky a ani naše výstavní teta do tamních krajů nejezdí příliš mnoho, Ze všech českých zástupců na této výstavě si pouze jediný odnesl ocenění výborný, všichni ostatní čeští zástupci skončili s oceněním VD. V zahraničí nejde o žádnou ojedinělost a znamená to pouze drobné odchylky od standardu, v našem případě, přes jinak krásný posudek...za výšku.

posudek:
Velmi velký pes, odpovídající formát, výrazná hlava, krásný krk, rovná záda, krásná prsa, korektní paralelní běh, pohybuje se plynule, SG kvůli velikosti. 
(bohužel posudek je psaný ručně a ne vše přelouskáme ;) )

Woody je oficiálně šampionem ŠVÉDSKA!

Máme velkou radost, že se mužeme pochlubit oficiálním potvrzení Woodyho šampionátu Švédska, který Woody splnil v loňské výstavní sezöně. Stává se tak pravděpodobně prvním českým dalmatinem v historii, který splnil podmínky šampionátu této severské země. Zisk šampionátu není jednoduchý, neboť ve Švédsku se zadává jediný titul CAC pro všechny jednice v pohlaví, od třídy junior, po třídu veteránů. O to větší máme radost, že se Woodymu ve velmi početné konkurenci podařilo šampionát splnit. Děkujeme naší výstavní tetě Markétě Hanzaulisové.  

4x CACIB FeHoWa Winter Dog Show Budapešť

Ve dnech 15.- 18.2.2018 se v Maďarské Budapešti konala tradiční čtyřdenní výstava. Přes to, že nemám takto dlouhé výstavy v lásce jsem se rozhodla zkusit s Woodym štěstí na dojetí šampionátu Maďarska. Woody se ve velké konkurenci zahraničních dalmatinů z Ruska, Maďarska, Itálie, Chorvatska či Německa rozjížděl pomalu, ale nakonec ukázal svoje kvality a udělal další krůček k dokončení šampionátu. Velice děkujeme naší výstavní "tetě" Markétě Hanzaulisové za péči, informovanost a lásku, kterou Woodymu věnuje.

C.I.B. MultiCh. G' Rich Woody Genesis Dalmadami

18.2.2018 
rozhodčí: Zoia Oleinikova (UA) 
tř. šampionů (4/4)
Exc.1, CAC, CACIB, BOS

17.2.2018 
rozhodčí: Burunkai Patrícia (HU) 
tř. šampionů (5/5)
Exc.3

16.2.2018
rozhodčí: Dr. Tamás Jakkel (HU)
tř. šampionů (5/5)
Exc.3

15.2.2018
rozhodčí: Andreas Savva (CY)
tř. šampionů (4/4)
Exc.4

48. Flanders Dog Show - Gent (BE) 18.2.2018

rozhodčí: Dupas Jean-Jaques (FRA)

Ch. Call Me Crazy of The Million Hairs
tř. šampionů (2/2)
Exc.1 CAC CACIB Best male BOB

Bram splnil podmínky šampionátu Belgie a Mezinárodního šampionátu krásy C.I.B.!!! Ve 28 měsících je juniorským šampionem Belgie, Holandska a Luxemburska a dospěláckým šampionem Belgie, Dánska, Holandska a Luxemburska i C.I.B. !!! Je zatím nejúšpěšnějším Woodyho potomkem.
Obrovské gratulace jeho majitelce a chovatelce Dian Jacobs.

CAC Bratislava - 18.2.2018

rozhodčí: Vladimír Piskay
handling: Karolina Štibravá

třída dorostu
Damian di Capo Z Hrubých luk - Velmi nadějný 1

DUO CACIB - Nitra 10.- 11.2.2018

10.2.2018
rozhodčí: Hana Ahrens (A)
handling: Kája Štibravá

tř. dorostu 
Damian di Capo Z Hrubých luk - Velmi nadějný1

11.2.2018
rozhodčí: Tibor Havelka (SK)
handling: Kája Štibravá

tř. dorostu  
Damian di Capo Z Hrubých lukVelmi nadějný1

Woodyho syn Damián (7,5 month) dokončil Slovenský šampionát štěňat! Velké gratulace majitelce a chovatelce Monika Mahelová.

BAER vyšetření vrhu "A" AMORE PER DALMATI

Dnes proběhlo vyšetření sluchu u Woodyho polského vrhu s Yoko (C.I.B. Xena Bialo-Czarni) v chovatelské stanici AMORE PER DALMATI. K naší velké radosti je to třetí vrh po sobě, kde jsou všechna štěňata oboustranně plně slyšící BAER +/+!!! Z výsledku máme velkou radost a blahopřejeme chovatelce Magdaleně Kulik. Nyní se mimina začnou rozbíhat do svých nových domovů. Na cestu dostanou nádhernou výbavičku a my jim přejeme ty nejlepší rodiny.

CACIB Eindhoven (NL) - 2.2.2018

Judge: dhr.Wellens

Ch. Call Me Crazy of The Million Hairs
tř. šampionů 
Exc.1 CAC, CACIB, BOS 
 

Woodyho syn Bram splnil podmínky šampionátu Holandska. Velké gratulace  jeho majitelce a chovatelce Dian Jacobs.

 

CACIB Show Weelde (BE) - 6.1.2018

judge: Marco Lepasaar (EST)

Ch. Call Me Crazy of The Million Hairs
open class (2/2)
Exc.1 CAC CACIB BEST Male BOB

Další výstavní sezóna Woodyho syna Brama začala fantasticky!

Stránky

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish