AKTUALITY

WDS Brno (CZ) - 30.9.2021

Světová výstava psů se letos po cca 30ti letech přesunula do České republiky. Bohužel celkový počet cca 70ti přihlášených dalmatinů nebyl zrovna příliš vysoký. Přes to se zde předvedli velmi kvalitní jedinci z mnoha evropských zemí. Přihlášení byli i Woodyho potomci, vnoučata i pravnoučata.

Woodyho děti z vrhu "D" z Hrubých luk
Ch. Diego de Conte Z Hrubých luk
tř. šampionů (8/8) - Výborný

Daphne Isabela Z Hrubých luk
tř. otevřená (5/6) - Velmi dobrá
(její první výstava v hale se jí bohužel nelíbila, nepovedla a podařilo se jí utéci z kruhu. Přes to se paní rozhodčí velmi líbila)

Woodyho vnučka
Mongarii Amore per Dalmati
tř. mladých (7/9) - Výborná 3
Mongarii je opravdu velmi podobná dědečkovi Woodymu

Předvedli se také pravnoučata z ch.st. Royal Canis Dynasty, dvě fenky ve třídě štěňat. Velmi nadějná 1, Světová naděje 2021 a Velmi nadějná 3.
Všem potomkům i jejich majitelům srdečně gratulujeme.

NAŠE CHOVATELSKÉ PLÁNY

Přidáváme informace pro zájemce, kteří mají předběžné rezervace na štěně z naší chovatelské stanice, aby se mohli adekvátně rozhodnout, zda čekat, či se rozhodnozt jinak. Prosím, pokud si vezmete štěně z jiné ch.st., napište mi, ať Vás vyřadím ze seznamu předběžných zájemců. V případě, že se rozhodnete počkat, jakmile budou nové informace, všechny obešleme e-mailem.

V sobotu 28.8.2021 proběhla v Mladé Boleslavi bonitace dalmatinů kam jsme byli s Grisly přihlašeni. Jde o poslední část kolotoče, kterou potřebujeme splnit před plánovaným vrhem. Bohužel den před výstavou se naše auto rozhodlo, že prostě nebude a nebude fungovat a my jsme nenašli žádnou jinou možnost, jak se přes celou republiku na bonitaci dostat.
Musíme tedy počkat, až klub uspořádá nějakou další. Budeme doufat, že to bude ještě před háráním, nicméně tato bonitace probíhala více než 8 měsíců od poslední. Je proto možné, že náš první vrh budeme muset přesunout až na jaro/ leto 2022.

Woodyho děti a vnoučata na výstavách

IDS Mladá Boleslav (CZ) 28.8.2021
rozhodčí: Mrs. Philippou Kelveri Sonia (CY)

Ch. Diego De Conte Z Hrubých luk
tř. šampionů (4/5) - V2, r.CAC, r.CACIB

Daphne Isabella Z Hrubých luk
tř. otevřená (4/6) - V2, r.CAC

_________________________________________________________________________________________________________

IDS BIAŁYSTOK 22.08.2021 (PL)

rozhodčí: Julija Aidietiene (LT)

Alrakis My Dragonis Amore per Dalmati (Seba)
tř. šampionů - V1, CAC, CACIB, Best Dog, Best of Opposite Sex
Seba splnil podmínky Mezinárodního šampionátu krásy C.I.B., MOC GRATULUJEME!

Munga Amore per Dalmati (Woodyho vnučka/ Luna)
tř. mladých - V1, CAJC, Junior BOB, Junior Winner
majitelka: Magdalena Żołek
Handling: Nina Szarska


 

Vyšetření RTG

20.7.2021 podstoupila Grisly vyšetření RTG potřebná pro uchovnění a dle pana doktora má loketní i kyčelní klouby naprosto ukázkové. Chybí nám tak už jen bonitace a můžeme začít shánět ženicha.

Gloriandus Faberge - HD A a ED 0 !

 

Naše velká psí rodina se stále rozrůstá....

Za poslední rok se naše psí rodina rozrostla o mnoho Woodyho vnoučat a dokonce pravnoučat po celé evropě. Máme z nich obrovskou radost a některé vrhy a jedince se vám pokusíme představit.

Vrh "M" ch.st. AMORE PER DALMATI (Polsko)
1.9.2020 se narodilo 13 nádherných a sliných štěňat s Polsko - australského spojení. Všechna štěňata byla BAER +/+. Jedna z fenek Mongarii Amore Per Dalmati (Lili) zůstala doma jako posila chovu.

o: Bis Rubis Rubiss Sup CH Paceaway Zaballero (import Australie)
m: Ch. Alula Australis Stella Meus Amore per Dalmati

Uběhlo pár měsíců a Lili fantasticky zahájila svou výstvní kariéru a po 4 výstavách je již JCH PL !


CACIB Bydgoszcz (PL) - 18.07.2021

Judge: Wojciech Burski (PL)
Handling: Nina Szarska

Mongarii Amore per Dalmati (Lili)
Junior class - V 1/3, CAJC, Junior BOB a splnila podmínky ocenění Polish Junior Champion

________________________________________________________________________

XLVII Warmińsko-Mazurska Wystawa Psów Rasowych Ostróda - 04.07.2021
Judge: Jan Ryk (PL)
Handling:  Nina Szarska

MONGARII Amore per Dalmati (Lili)
(Alula Australis Amore per Dalmati x Paceaway Zaballero)
Junior class - V1/2 CAJC, Youth Winner 2021, Junior BOB, BOB a ve finále JUNIOR BEST IN GROUP a RES. BEST IN GROUP
________________________________________________________________________

CAC Lodz - 20.6.2021
Judge: Jan Ryk (PL)
Handling:  Nina Szarska

MONGARII Amore per Dalmati (Lili)
(Alula Australis Amore per Dalmati x Paceaway Zaballero)
Junior class - V1/2 CAJC, Junior BOB a ve finále JUNIOR BEST IN GROUP

________________________________________________________________________

NDS Wieliczka - 5.6.2021
Judge: Ghzegorz Weron (PL)
Handling:  Nina Szarska

MONGARII Amore per Dalmati (Lili)
(Alula Australis Amore per Dalmati x Paceaway Zaballero)
Junior class - V1/2 CAJC, Junior BOB

Srdečně gratulujeme chovatelce Magdaleně Kulik a máme velkou radost z toho, že nám stále posílá fotografie a informace jak o Woodyho dětech, tak o jeho vnoučatech.

Woodyho vnoučata v Holandsku

8.1.2021 se narodil v holandské ch.st. The Astonishing vrh "O" po Woodyho synovi Bramovi ( Ch. Call Me Crazy of The Million Hairs), v počtu 10ti štěňat (7 fen a 3 pejsci). Všechna šraňata byla oboustranně slyšící BAER +/+ !!!Fenka Ofra Haza The Astonishing se dědečkovi Woodymu velmi podobá, je krásně stavěná a doufáme, že majitelům přináší mnoho radosti. Foto 6 měsíců.

Grisly je lemon NEGATIVNÍ !

Gloriandus Faberge "Grisly" je lemon free N/N
Co to znamená? Jde o genetické vyšetření pro přenos žlutého zbarvení a negativní výsledek tedy znamená, že Grisly nemůže mít citronová ani broskvová štěňata.

První genetická vyšetření Grisly

Grisly podstoupila první vyšetření, která nás přibližují k chovnosti
Genetická vyšetření DNA profilu + archivace DNA a kvůli našemu klidu pro budoucí RTG vyšetření i genetický test na MALIGNÍ HYPERTERMII - MH - s výsledkem mutace nebyla detekována N/N.
Další vyšetření budou postupně následovat.

Starší i nové fotografie naší Grisly

Začneme podzimem, pokračovat budeme zimou a skončíme na jaře.

Ve věku dvou let to byla a v podstatě zůstává spíš klokanka než pes.

V zimě ukázala, že nějaké lovecké blohy v sobě určitě máme, když našla kůži ze srnčí a nosila a tahala ji na vycházce.

 

 

R.I.P. Dřeváčku

Dlouhé období jsme se neozvali s žádnými aktualitami. Jednak se vzhledem k epidemiologické situaci nic moc nového neděje a také zpracování některých novinek pro nás bylo velmi bolestné.

Koncem září nás ve věku 8mi let a 2 mesíců velmi náhle opustil náš milovaný Woody. Byla to pro nás velká rána, neboť do té doby působil jako veselý, hravý, aktivní a žravý pes. Bohužel až příliš žravý, což se mu nejspíše stalo osudným. Jeho náhlý odchod pravděpodobně způsobila nějaká otrava. Snažili jsme se bojovat co to šlo, ale bylo vidět, že Woody svůj boj prohrál a my jsme ho s bolestí v srdci museli nechat jít. Udělali jsme mu hrobeček doma na zahradě, kam za nim můžeme denně zajít my i jeho psí holky.

MĚJ SE V NEBI S RIČIM, BOSSEM a ARNYM KRÁSNĚ DŘEVÁČKU...

   Woody zanechal nesmazatelnou stopu nejen v českém, ale hlavně evropském chovu. Stal se otcem 12ti vrhů a celkem 113 štěňat. 5x v Německu, 3x v České republice, 1x v Holandsku, 1x v Polsku, 1x ve Švédsku a 1x ve Finsku. Ani to ještě nemusí být konečný počet, máme schované ještě 2 dávky jeho zmraženého spermatu a budeme velmi pečlivě zvažovat, kdy a v jakém spojení ho použijeme.
   Také byl jedním z nejúspěšnějších výstavních psů a získal šampionáty mnoha zemí : C.I.B.GRANDŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYGRANDŠAMPION SLOVENSKAGRAND ŠAMPION SRBSKAGRANDŠAMPION RUMUNSKA, ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYŠAMPION ČMKUŠAMPION SLOVENSKAŠAMPION RUMUNSKAŠAMPION ŠVÉDSKAŠAMPION SRBSKAŠAMPION POLSKAJUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYJUNIOR ŠAMPION SLOVENSKAJUNIOR ŠAMPION MAĎARSKAKLUBOVÝ ŠAMPION DK ČRKLUBOVÝ ŠAMPION MLADÝCH DK ČR i mnoha dalších titulů: TOP JUNIOR DK ČR 2013TOP PUPPY DK ČR 2013Klubový Vítěz DK SK 2018, 2x Národní vítěz ČR 2016, 2x Národní vítěz ČR 2015, Vítěz Speciální výstavy při EDS Brno 2014, Národní vítěz ČR 2014, Cruft´s kvalifikace  2014, Victory Winner SK 2014, Šampion Šampionů SK 2013 VI. FCI sk. - BEST IN GROUPE, Maďarský Derby Vítěz 2013, Vítěz mladých MJF DK ČR 2013, BISS JUNIOR Club Show DK ČR - MJF 2013, BISS JUNIOR DK SK 2013, Grand Prix Slovakia Junior Winner 2013, Vítěz Prahy 2013.  
    Na své první výstavě ve třídě mladých v čerstvých 9ti měsících se stal VÍTĚZEM DNE - BEST OF DAY, což se do té doby nepodařilo žádnému českému dalmatinovi a o titul Best in Show jsme ho možná připravili sami tím, že jsme se boje nemohli účastnit. Stal se také prvním českým dalmatinem, který získal ocenění ŠAMPION ŠVÉDSKA. Ve své další výstavní kariéře získal ještě 1x Res Best in Show a 2x Best in Show 3, vždy na zahraničních výstavách v konkurenci všech plemen a stal se NEJLEPŠÍM PSEM KLUBOVÉ EVROPSKÉ VÝSTAVY DALMATINŮ. Byli jsme na něj neuvěřitelně pyšní, přes to jsme necítili potřebu objíždět stále další a další výstavy a druhou polovinu života tak mohl strávit s láskou opečovávaný doma, životem plným vycházek a her.

JSME VELMI PYŠNÍ NA VŠECHNY WOODYHO DĚTI. NEJEN TY, KTERÉ SE PŘEDVÁDÍ NA VÝSTAVÁCH, ALE I VŠECHNY, KTERÉ SE VĚNUJÍ NĚJAKÉ ČINNOSTI ČI VÝCVIKU. Ať už loveckému, záchranářskému, canisterapii či poslušnosti, ale také všechny, kteří jsou "jen" rodinnými miláčky. A stejně tak jsme velmi pyšní na jeho vnoučata, která se začínají objevovat po celé evropě a v Anglii.

Stránky

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish