Woody reprezentoval český chov ve Švédsku

3x CACIB Norrköping - Švédsko
3.-.5.6.2017

Když mi napsala Markéta, že plánuje výstavu ve Švédsku a jestli nechci poslat Woodyho s ní, v prvním okamžiku mě napadlo, že bych byla padlá na hlavu, abych Woodyho posílala takovou dálku. Ale... jako vždy, červíček začal hlodat a to zejména proto, že se nám v poslední době ozvalo několik zájemců ze Švédska se zájmem o Woodyho a případné krytí s ním. Všichni víme, že je lepší psa vidět naživo a tak jsme vše probrali s Pavlem a on kupodivu souhlasil, že Woody pojede. Výstavy ve Švédsku pro nás byly absolutní neznámou a to jak přihlašováním výstav, tak počty přihlašovaných jedinců či zadáváním titulů. Začalo zjišťování a přihlášení, provázené docela zmatky (došly jen dva vstupní listy z toho jeden se zkomoleným majitelem, kdy bylo smícháno moje jméno a jméno Woodyho chovatelky Dáši a její adresa a již to nešlo opravit a třetí vstupní list vyřizovala Markéta až přímo na místě). Ale když jsme se dali do boje, bylo třeba vydržet. 

Česká republika má se Švédskem uzavřenu reciproční dohodu, takže jedinci s šampionátem ČR stačí k získání šampionátu Švédska jeden CAC. Přesto jde o obtížný úkol neboť se ve Švédsku zadává jen jeden titul CAC a r.CAC jednomu psovi a jedné feně ve všech třídách od mladých až po veterány. V případě, že jedinec již je šampion Švédska, titul CAC a r.CAC mu již zadán být nemůže a mohou ho tak získat jedinci na druhém, třetím či dokonce čtvrtém místě ve třídě, pokud obdrželi CK (certifikát kvality). Také systém hodnocení je nastaven úplně jinak, jsou využívány známky celé škály stupnice hodnocení, od výborné po dostatečnou a známka velmi dobrý je hojně využívána rozhodčími ve všech třídách včetně šampionů. Ve Švédsku se bohužel nezveřejňují rozpisy plemen v jednotlivých třídách, pouze celkový počet přihlášených v plemeni, což bylo v případě dalmatinů: sobota - 45, neděle: 33 a pondělí - 27  a tak i počet psů ve třídě šampionů nám byl dopředu neznámý.

Woody odjížděl s Pavlem ve čtvrtek 1.6. kolem 5 hodiny ráno, aby se vyhnuli většímu provozu na D1 a teplu, předal ho na Dobříši Markétě, která tam pracuje, zde si Woody pohrál s jejími AOU, prospal se v obývacím pokoji a po skončení práce odjeli do Prahy. K večeru kolem půl 6 pokračovali z Prahy, přes Německo, trajektem do Švédska, kde dojeli po cca 16 hodinách cesty . Na Woodyho se těšila Mimmi Johnsson, spolumajitelka Chilli (Cecilia Ström) a také další chovatelé ze Švédska,kteří o Woodyho projevili zájem. Ubytovaní bylo na krásném ranči a jak je Markétiným zvykem, její informovanost majitelů je nejlepší, jakou jsem zažila a tak jsme měli prakticky online informace z cesty, výstavy i ubytování, včetně fotografií a videí.  

V pátek byl volný den a tak po ubytování a odpočinku přišla na řadu dlouhá vycházka do nádherného lesa v okolí, kde se Woody krásně proběhal (bez vodítka) a prý šlapal jako hodinky. Markéta si vůbec Dřeváčka nemohla vynachválit. Spal s ní na pokoji, dokonce dostal vlastní postel, větší než ona. 
V sobotu se konala první výstava. Ve Švédsku zima jako v psinci. Ono z českých 25 stupňů do švédských cca 8 -10 je docela rozdíl. Posuzovala australská rozhodčí a již od prvních tříd bylo jasné, že známku výborná nedostane jen tak každý. Svědčí o tom poměry zadaných známek - z 
45 přihlášených psů (jen15x výborná- 11x certifikát kvality, 20x velmi dobrá a  5x dobrá). Přísnost hodnocení je patrná na první pohled. Dalmatini byli po všechny dny na řadě jako první cca v 9,30 hod. a tak jsem netrpělivě čekala na informace z místa. První zprávy od našich švédských přátel byli, že se Woody neumístil, takže jsem trnula, jak nakonec dopadl, ale informace od Markéty, že v konkurenci 7 šampionů (2x FI, 1x ČR, 1X N a 3x SE) obsadil 4. místo a ocenění certifikát kvality mě naprosto uspokojilo. Také našim přátelům se Woody libil. Po vystavení si Woody pohrál na výstavišti s odchovem Markéty, který žije ve Švédsku, opět volně a naprosto v klidu a pohodě, je to sice mamánek, ale i zlatíčko naše dřevěný. 
Na řadu přišla neděle a druhá výstava, konkurence ve třídě se trošku obměnila, místo Ch. Jilloc's All Right Resserved přibyl ve třídě Ch.
Price-Spot's Early Bird, ale byla neméně kvalitní. První zprávy jsem čekala až tak v poledne a tak mě hovor od Markéty kolem 10 hodiny hodně překvapil. Plná nadšení a dojmů mi sdělila radostnou novinu, WOODY SE STÁVÁ ŠAMPIONEM ŠVÉDSKA! Získal potřebný CAC a navíc i r.CACIB a reserve BEST MALE. Bomba. Její nadšení se přeneslo i na mě. Vždyť Woody je asi prvním českým dalmatinem s tímto oceněním. Viděli ho naši internetoví přátelé, kteří ho znají jen z fotografií, jako bonus splnil podmínky šampionátu, co víc si přát. Asi jsem to v duchu musela zakřiknout, protože na třetí, pondělní výstavu už Woody nenastoupil. Markéta volala, že si poranil prst na noze a kulhá. No... co se dá dělat, je to jistě škoda, ale stávají se i horší věci. Woody si bez stresu, v klidu, v dobré náladě s Markétou, kterou miluje (naštěstí už po ní nelezl tolik jako ve Splitu) užil svou dalekou cestu a v úterý večer byl v pořádku doma. 
KOMPLETNÍ GALERIE
 

3.6.2017
rozhodčí:
 Glenda Goller (AUS) 
C.I.B. G' Rich Woody Genesis Dalmadami - tř. šampionů (7/7)
Exc.4 CK

 

4.6.2017
rozhodčí:
 Bertil Lundgren  (SE) 
C.I.B. G' Rich Woody Genesis Dalmadami - tř. šampionů (7/7)
Exc.2 CK, CAC, r.CACIB, reserve BEST MALE
WOODY SPLNIL PODMÍNKY ŠAMPIONÁTU ŠVÉDSKA!!!


5.6.2017
rozhodčí:
 Kerstin Nilsson (DK) 
C.I.B. G' Rich Woody Genesis Dalmadami - tř. šampionů (6/7)
nenastoupil kvůli zranění 

 

 

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish