vrh "N" ch.st. RAUL (SRB)

19.3. 2019 přišel na svět vrh "N" v ch.st. Raul, po feně Helen Danarny. Příchod na svět byl velmi obtížný a strastiplný a všem nam dál hodně zabrat, nejvíce mamince Helen. Podle ultrazvuku jsme očekávali narození 6ti a více štěňat, což potvrdil i rtg a sono dělané den před císařským řezem. Přesto se "narodili" jen dvě štěňátka, standardní pejsek a fenka. Pejsek byl bohužel již mrtvý a tak nakonec zbyla jen malá bojovnice Nikita. Držíme pěsti chovatelce i majitelce Katce a oběma holkám bojovnicím, ať to spolu zvládnou a Nikitka ať zdárně roste a prospívá.

22.3.2019 

Helenka bohužel po porodu přišla o mléko a malá Nikitka musela být krmena umělým mlékem. Bojovala, ale 22.3.2019 svůj boj prohrála Plačící 
Tento vrh byl pro nás všechny velmi traumatizující a stále nechápeme co se stalo. Helenka již měla jeden velmi pěkný vrh 13 štěňat a z počátku vše vypadalo normálně. V polovině březosti bylo potvrzeno ultrazvukem, že je Helnka březí a můžeme očekávat minimálně 6 a více štěňat. 61 den začal porod, ale proto, že se ani po 20 hodinách stále nic nedělo, jela v noci se svou majitelkou k veterináři. Byl zhotoven RTG a UTZ s výsledky, že Helenka očekává minimálně 6 štěňat a všechna jsou vitální a porodní cesty nejsou blokované. Proto dostala jen léky k podpoře porodu a byla odeslána domů s tím, že mají přijít na kontrolu v průběhu dne. Po dlouhém čekání následující den byl Helence kolem 16 hod. proveden císařský řez a následně bylo majitelce oznámeno, že se narodila pouze 2 štěňata, mrtvý standardní pejsek a standardní fenka. Pro tu začal boj o život, který bohužel neskončil hapiendem. I toto je chovatelský život, pro nás první takováto smutná událost. Držíme pěsti Helence, ať se brzy zotaví a nabere síly a její majitelce hodně sil do další chovatelské práce.

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish