R.I.P. Dřeváčku

Dlouhé období jsme se neozvali s žádnými aktualitami. Jednak se vzhledem k epidemiologické situaci nic moc nového neděje a také zpracování některých novinek pro nás bylo velmi bolestné.

Koncem září nás ve věku 8mi let a 2 mesíců velmi náhle opustil náš milovaný Woody. Byla to pro nás velká rána, neboť do té doby působil jako veselý, hravý, aktivní a žravý pes. Bohužel až příliš žravý, což se mu nejspíše stalo osudným. Jeho náhlý odchod pravděpodobně způsobila nějaká otrava. Snažili jsme se bojovat co to šlo, ale bylo vidět, že Woody svůj boj prohrál a my jsme ho s bolestí v srdci museli nechat jít. Udělali jsme mu hrobeček doma na zahradě, kam za nim můžeme denně zajít my i jeho psí holky.

MĚJ SE V NEBI S RIČIM, BOSSEM a ARNYM KRÁSNĚ DŘEVÁČKU...

   Woody zanechal nesmazatelnou stopu nejen v českém, ale hlavně evropském chovu. Stal se otcem 12ti vrhů a celkem 113 štěňat. 5x v Německu, 3x v České republice, 1x v Holandsku, 1x v Polsku, 1x ve Švédsku a 1x ve Finsku. Ani to ještě nemusí být konečný počet, máme schované ještě 2 dávky jeho zmraženého spermatu a budeme velmi pečlivě zvažovat, kdy a v jakém spojení ho použijeme.
   Také byl jedním z nejúspěšnějších výstavních psů a získal šampionáty mnoha zemí : C.I.B.GRANDŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYGRANDŠAMPION SLOVENSKAGRAND ŠAMPION SRBSKAGRANDŠAMPION RUMUNSKA, ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYŠAMPION ČMKUŠAMPION SLOVENSKAŠAMPION RUMUNSKAŠAMPION ŠVÉDSKAŠAMPION SRBSKAŠAMPION POLSKAJUNIOR ŠAMPION ČESKÉ REPUBLIKYJUNIOR ŠAMPION SLOVENSKAJUNIOR ŠAMPION MAĎARSKAKLUBOVÝ ŠAMPION DK ČRKLUBOVÝ ŠAMPION MLADÝCH DK ČR i mnoha dalších titulů: TOP JUNIOR DK ČR 2013TOP PUPPY DK ČR 2013Klubový Vítěz DK SK 2018, 2x Národní vítěz ČR 2016, 2x Národní vítěz ČR 2015, Vítěz Speciální výstavy při EDS Brno 2014, Národní vítěz ČR 2014, Cruft´s kvalifikace  2014, Victory Winner SK 2014, Šampion Šampionů SK 2013 VI. FCI sk. - BEST IN GROUPE, Maďarský Derby Vítěz 2013, Vítěz mladých MJF DK ČR 2013, BISS JUNIOR Club Show DK ČR - MJF 2013, BISS JUNIOR DK SK 2013, Grand Prix Slovakia Junior Winner 2013, Vítěz Prahy 2013.  
    Na své první výstavě ve třídě mladých v čerstvých 9ti měsících se stal VÍTĚZEM DNE - BEST OF DAY, což se do té doby nepodařilo žádnému českému dalmatinovi a o titul Best in Show jsme ho možná připravili sami tím, že jsme se boje nemohli účastnit. Stal se také prvním českým dalmatinem, který získal ocenění ŠAMPION ŠVÉDSKA. Ve své další výstavní kariéře získal ještě 1x Res Best in Show a 2x Best in Show 3, vždy na zahraničních výstavách v konkurenci všech plemen a stal se NEJLEPŠÍM PSEM KLUBOVÉ EVROPSKÉ VÝSTAVY DALMATINŮ. Byli jsme na něj neuvěřitelně pyšní, přes to jsme necítili potřebu objíždět stále další a další výstavy a druhou polovinu života tak mohl strávit s láskou opečovávaný doma, životem plným vycházek a her.

JSME VELMI PYŠNÍ NA VŠECHNY WOODYHO DĚTI. NEJEN TY, KTERÉ SE PŘEDVÁDÍ NA VÝSTAVÁCH, ALE I VŠECHNY, KTERÉ SE VĚNUJÍ NĚJAKÉ ČINNOSTI ČI VÝCVIKU. Ať už loveckému, záchranářskému, canisterapii či poslušnosti, ale také všechny, kteří jsou "jen" rodinnými miláčky. A stejně tak jsme velmi pyšní na jeho vnoučata, která se začínají objevovat po celé evropě a v Anglii.

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish