Představujeme další Woodyho vrh

Ve dnech 22. a 23.3. 2018 proběhlo další z Woodyho plánovaných krytí a to s Německou fenou JCh. Gretchen von der Auerbacher Höhe chovatelky a majitelky Stefanie Benner. Krytí proběhlo spontálně a rychle, očividně si oba padli do oka a já se konečně seznámila se Stefanií, z čehož jsme obě měly velikou radost. Krytí probíhalo oba dny v dopoledních hodinách, tudíž Pavel byl v práci a já sama s Woodym a dvěma dalšími zavřenými čtyřnohými magory. Největší strach jsem měla z komunikace, ale vše probíhalo v klidu a pohodě. Snad to bude šťastný vrh 7. 
Více o vrhu naleznete <<< ZDE >>>

Dnes je již jasný i výsledek našeho snažení. Březost Gretchen byla potvrzena ultrazvukem a tak se moc těšíme na hnědě i černě puntíkatá miminka, která by se měla narodit koncem května. Víme i přibližný odhad počtu miminek, ale maminka Gretchen chce ponechat nové majitele v napětí a také  utz není vždy úplně přesný, takže kolik miminek se narodí a zda holky či kluci, na to si budeme muset počkat.


Abychom neměli jen mnoho pozitivních a nadějných zpráv, máme i několik ne tak příjemných, ale tak to už chodí a takový je život.
V únoru proběhlo Woodyho 3tí krytí v ČR, konkrétně fenky Murphy's Law Raul. Šlo o 3tí krytí této fenky druhým psem a bohužel ani tentokrát nezabřezla. Jde o první fenku, která po krytí s Woodym nezabřezla, ale nezabřezla ani jednou s žádným jiným psem. Mrzí nás to o to více, že krytí proběhlo naprosto přirozeně a rychle, doba svázání byla ukázková a rodokmen štěňat se nám jevil jako velmi velmi zajímavý. 

CACIB Chemnitz (DE) 8.4.2018
rozhodčí: Petra Rotch (DE) 

C.I.B. G' Rich Woody Genesis Dalmadami
tř. šampionů (5/5)
Velmi dobrý 4
V neděli 8.4. se Woody se svou výstavní tetou Markétou zúčastnil výstavy v Německém Chemnitzu. Naši němečtí přátelé nás sice dopředu varovali...a měli pravdu, ale stejně Woodyho předvedení nelitujeme, i když výstava neproběhla úplně tak, jak jsme si přáli. Ale i takový je život. Woody si podruhé ve své výstavní kariéře odnesl hodnocení Velmi dobrý, s pořadím 4. Získal krásnou kokardu, neboť v Německu se oceňují všichni 4 jedinci na pořadí. Za Woodym skončil druhý český zástupce v této třídě. Nejeli jsme sice vyloženě pro tituly, ale ukázat se potenciálním nevěstám v Německu, protože mnoho chovatelů nás oslovuje, zda bude Woody viděn i v jejich zemi, ale stejně nás ocenění kapku mrzí, pokud by si to člověk nepřiznal, tak by sám sobě lhal. Nechceme a nebudeme vyjíždět německý šampionát, je to pro nás opravdu trochu z ruky a ani naše výstavní teta do tamních krajů nejezdí příliš mnoho, Ze všech českých zástupců na této výstavě si pouze jediný odnesl ocenění výborný, všichni ostatní čeští zástupci skončili s oceněním VD. V zahraničí nejde o žádnou ojedinělost a znamená to pouze drobné odchylky od standardu, v našem případě, přes jinak krásný posudek...za výšku.

posudek:
Velmi velký pes, odpovídající formát, výrazná hlava, krásný krk, rovná záda, krásná prsa, korektní paralelní běh, pohybuje se plynule, SG kvůli velikosti. 

Czech English French German Italian Russian Spanish Swedish